İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu

İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu Adresi

Adres: Barbaros Caddesi, No: 7, Marmaris / MUĞLA

İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri:  Pazartesi / Cuma Saat:  08:45-15:00 arası

İngiltere Konsoloslukları Yetki Alanı

Birleşik Krallık vizesi başvuru işlemleri, bölge ayrımı olmadan yetkili başvuru merkezlerinin bulunduğu şehirlerden tamamlanabilmektedir. Başvuru sahipleri ikamet ettikleri şehre en yakın yerde bulunan yetkili başvuru merkezinden işlemlerini yürütebilir. Marmaris Fahri Konsolosluğu, İngiltere vize başvurularını kabul etmeye ve değerlendirmeye yetkili değildir. İngiltere vize başvuruları ile ilgili tüm kararlar ve değerlendirmeler Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosluğu tarafından yapılmaktadır.

Birleşik Krallık Marmaris Fahri Konsolosluğun Görevi Nedir?

 • İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğunun görevleri arasında, Birleşik Krallık Devleti ile Türkiye Cumhuriyeti Devletinin menfaatlerini korumak, geliştirmek ve tanıtımına katkıda bulunmak yer alır.
 • İngiltere vatandaşlarına ve uyrukluğunu taşıyan tüzel kişilere yönelik konsolosluk himayesi sağlamak.
 • İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu, Başkonsolosluk ya da Büyükelçilik tarafından özel olarak yetkilendirildiği takdirde, konsolosluk işlemlerini yerine getirebilmektedir.
 • İngiltere Ankara Büyükelçiliği tarafından verilen diğer görevleri yerine getirmektir.
 • Marmaris Fahri Konsolosluğu Türk vatandaşlarının vize başvurularını kabul etmeye ya da değerlendirmeye yetkili değildir. Vize başvurusu yapacak vatandaşlar, işlemlerini yetkilendirilmiş başvuru merkezleri ya da akredite olmuş seyahat acenteleri vasıtasıyla tamamlayabilirler. 

İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğuna Vize Başvurusu 

İngiltere’ye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize işlemleri için gerekli evraklarını temin ederek vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmelidir. 

İngiltere Konsolosluğu, İngiltere Büyükelçiliği vize başvurularını doğrudan kabul etmemesinden dolayı vize başvuru sahipleri, İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş kurumlar (TLS Contact) ya da İngiltere Vize Hizmet Merkezleri aracılığıyla başvurularını gerçekleştirmelidirler. 

İngiltere Konsoloslukları Vize Kabul Saatleri

İngiltere vizesi için yapılan müracaatlar yetkili başvuru merkezi aracılığı ile konsolosluk birimine iletilmektedir. İşlemler için başvuru sahibi İngiltere Konsoloslukları tarafından yetkilendirilmiş aracı kurumlarda şahsen bulunarak biometrik verilerini ibraz eder. Başvuru işlemleri için randevu gereklidir.

Yetkili Başvuru Merkezleri İngiltere Vize Başvurusu Kabul Saatleri: Hafta içi her gün 08.00 ile 17.00 arası

İngiltere Konsoloslukları Görev Bölgesi

İngiltere Konsoloslukları vize başvuruları için görev bölgesi ayrımı yapmamaktadır. Tüm şehirlerden yapılan başvurular İstanbul Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir. Başvuru sahipleri ikamet ettikleri şehre en yakın vize başvuru merkezinden işlemlerini tamamlayabilir. Birleşik Krallık Konsolosluk Birimleri kişilerden şahsen başvuru/evrak kabul etmemektedir. İşlemler yetkilendirilmiş aracı başvuru merkezi vasıtasıyla yürütülür.

İngiltere Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

İngiltere Vize müracaatının yapılabilmesi için Online Vize Başvuru Formu, İngiltere Konsolosluğu’na ait resmi web sitesi Visa4UK üzerinden hesap oluşturularak yanıtlanır. Açılan sayfadan, online İngilizce Vize Başvuru Formu üzerinde; vize türü seçeneği ve İngiltere seyahat amacının desteklendiği tüm soruların İngilizce yanıtlanmalıdır.

Sistem, formun tüm bölümleri doldurulmadan onay vermemektedir.Tüm bilgilerin girilme işleminin bitmesi durumunda, başvuru sistemden kayıt altına alınmış olmaktadır. ‘Sign declaration’ bölümü onaylanarak, başvuru sırasında yapılan beyanın kabulü için imzalanması ile online başvuru başarıyla tamamlanmış olacaktır. 

İngiltere Konsolosluğu Pasaport Dağıtım Günleri

Birleşik Krallık'a yapılacak olan seyahatler için vize prosedürlerine tabi olan kişiler gerekli koşulları yerine getirmelidir. Bu koşullar yerine getirildikten sonra vize başvuruları İngiltere Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilir ve sonuca bağlanır. İşlemler konsolosluk birimlerine şahsen giderek gerçekleştirilememektedir. Birleşik Krallık vize başvuruları, konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezleri aracılığıyla tamamlanır. 

Vize başvuruları yapıldıktan sonra çıkan pasaportun teslim alınabileceği saatler: Pazartesi-Cuma saat 09.00 ile 16.00 arasıdır. Pasaportun hala işlemde olup olmadığı yetkili başvuru merkezleri aracılığıyla sorgulanabilir.

ingilizkonsoloslugu.net Alenn ddw'ye ait görünüyor. İngiltere Konsolosluğu'nun Resmi web Sitesi İle İlgilisi Var mıdır?
Alenn ddw, Google optimizasyonu metotlarını kullanarak farklı alan adları edinen ve bu alanlarda yayınladığı bilgiler ile turizm, seyahat, danışma vb. şirketlerinden reklam almaktadır. ingilizkonsoloslugu.net’in, İngiltere Konsolosluğu ya da İngiltere Büyükelçiliğiyle hiçbir akalası yoktur. Alenn ddw, tecrübeli vize uzmanları tarafından oluşturulmuştur. Alenn ddw sitelerinde bulunan hiçbir bilgi Konsoloslukların resmi bilgilendirilmeleri değildir.  Alenn ddw siteleri vize başvuru sahiplerini bilgilendirme amaçlı vize uzmanları tarafından hazırlanmıştır. Sorularınızı ya da eksik gördüğünüz bilgileri www.alennddw.com/contact adresindeki iletişim formunu doldurarak bizlere iletebilirsiniz. Vize uzmanlarımız en kısa sürede talebinizi dikkate alacak ve gerekli incelemeyi ve düzenlemeyi yapacaktır.

Birleşik Krallık Vize Başvuruları İçin Akredite Başvuru Merkezleri

Birleşik Krallık Büyükelçiliği/Başkonsolosluğu vize işlemleri için başvuru sahiplerinden doğrudan belge kabul etmemektedir. Dolayısıyla işlemler konsolosluk birimlerinin yetkilendirdiği başvuru merkezleri aracılığıyla yürütülmektedir. Başvuru sahibi önceden temin edilen randevu belgesi ile randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde bulunarak biometri prosedürlerini yerine getirmektedir. Türkiye'de İngiltere vizesi için yetkili başvuru merkezi 7 farklı şehirde bulunmaktadır;

 • Adana
 • Ankara
 • İstanbul
 • İzmir
 • Bursa
 • Antalya
 • Gaziantep

İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri

Marmaris Fahri İngiltere Konsolosluğu ve diğer İngiltere Türkiye Temsilciliklerinin, Birleşik Krallık Devleti'nin  resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin resmi tatillerinde hizmet verememektedir. İngiltere vizesi için başvuruda bulunacak veya konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini planlaması gerekir.

 • 1 Ocak Yeni Yıl
 • 7 Nisan Kutsal Cuma
 • 9 Nisan Paskalya
 • 21-23 Nisan Ramazan Bayramı
 • 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
 • 28 Mayıs Resmi Tatil
 • 29 Haziran 2 Temmuz Kurban Bayramı
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
 • 25 Aralık Noel
 • 26 Aralık Noel

Birleşik Krallık Vizesine Tabi Olan Ülkeler

İngiltere'ye seyahat etmeyi düşünen kişiler herhangi bir vize muafiyeti söz konusu olmadığında ülkeye giriş için gerekli vize prosedürlerini yerine getirmek zorundadırlar. İngiltere vize koşullarını yerine getirmek zorunda olan ülkeler listesini görmek için tıklayınız.

İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu Telefon: (0252) 412 64 88

Çalışma Saatleri: Pazartesi ve Cuma: 14:00- 16:00 ve  Salı  ve Perşembe: 09:00-12:30 arasıdır.

İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu Haritada Nerededir?

Duyurular

İngiltere Başkonsolosluğu ile telefonla iletişim kurmak için,

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu ile telefonla iletişim kurmak için (212) 334 6400 numarayı kullanabilirsiniz. ...
2023-08-07 13:01:44

İngiltere konsolosluk açılış ve kapanış saatleri

İngiltere Başkonsolosluğu açılış ve kapanış saatleri 08.30 / 16.45 arasındadır. ...
2023-08-07 13:01:30

İngiltere Konsolosluğu vize tarifeleri hakkında bilgilendirme

İngiltere Konsololosluk vize süre tarifeleri aşağıda ki gibidir; İngiltre vize başvuru 6 ay İngiltre vize başvuru 2 yıl İngiltre viz...
2023-08-07 10:32:48

İngiltere Vizelerinde Online Başvuru Süreci Başladı!

İngiltere Vizelerinde Online Başvuru Süreci Başladı! İngiltere Konsolosluğu Bursa, Adana, Antalya, Gaziantep için mail aracılığıyl...
2023-08-07 10:28:34
Tüm Duyurular
Marmaris Fahri Konsolosluğu