İngiltere Antalya Konsolosluğu

İngiltere Antalya Muavin Konsolosluğu Adres Bilgileri

İngiltere Antaya Muavin Konsolosluğu, direkt olarak Birleşik Krallık Vize Başvuru İşlemleri hususunda hizmet vermektedir. Elçilik/Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru ofisleri, İngiltere'ye seyahat etmek isteyen Türk Vatandaşları ve Türkiye'de ikamet izni bulunun  3. ülke vatandaşlarının vize işlemlerini yürütmek ile görevlendirilmiştir.

İngiltere Antalya Muavin Konsolosluğu Adresi Bilgisi: Gürsu Mah., 324 sok., No:6 Konyaaltı / ANTALYA

Çalışma Saatleri: Pazartesi 09:30 - 15:30 / Çarşamba ve Cuma 09:30 - 12:30

Uyarı (!) İngiltere Antalya Muavin Konsolosluğu Salı ve Perşembe günleri hizmet vermemektedir.

İngiltere Antalya Muavin Konsolosluğu Görev Bölgesi

Antalya ve çevresinde ikamet eden Türk Vatandaşları ve Türkiye'de İkamet İzni olan yabancı uyruklu kişiler için İngiltere Vize Başvuru İşlemleri doğrudan konsolosluk tarafından yapılamamaktadır. Konsolosluk/Elçilik tarafından yetkilendirilmiş akredite Antalya Vize Başvuru Ofisi aracılığı ile başvuru sahipleri vize işlemlerini gerçekleştirir.

İngiltere Konsolosluğu Vize Çalışma Saatleri

İngiltere'ye vize almak isteyen kişiler, doğrudan İngiltere Antalya Muavin Konsolosluğu'na başvuruda bulunamazlar. İngiltere Vize İşlemleri için elçilik/konsolosluk tarafından akrtedite edilmiş resmi başvuru merkezi araclığı ile işlemlerini yürütmek ile yükümlüdürler. Kişi hazırlamış olduğu vize başvuru dosyası ile sistem üzerinden alınmış randevu günü ve saatinde hazır bulunmalıdır. Vize başvurusunda bulunmak isteyen her bireyin elçilik/konsolosluk tarafından belirlenmiş web sitesi üzerinden elektronik ortamda vize başvuru formunu doldurması ve yine aynı sistem üzerinden vize harç bedelini ödeyerek randevu işlemlerini tamamlamış olması gerekmektedir.

İngiltere Vizesi için akredite edilmiş başvuru merkezi için vize kabul saatleri hafta içi her gün (Resmi Tatiiler Hariç) 08:00 - 17:00 saatleri arasındadır.

Her başvuru sahibine özel randevu günü ve saati bildirilmektedir. Kişinin biyometrik veri alım işlemlerinin gerçekleşmesi için ilgili gün ve saatte başvuru ofisinde bizzat bulunması zorunludur.

İngiltere Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

İngiltere Vize İşlemleri için doldurulması gereken online Vize Başvuru Formu; İngiltere Konsolosluğu’na ait resmi web sitesi üzerinden hesap oluşturularak yanıtlanması gerekmektedir. Açılan sayfadan, Online İngilizce Vize Başvuru Formu üzerinde; başvuru yapılacak vize türü seçeneği ile İngiltere seyahat amacının desteklendiği tüm soruların İngilizce olarak yanıtlaması önemlidir.

Online sistem, formun tam yanıtlanma işlemleri bitmeden onay vermemektedir.Tüm bilgilerin girilme işleminin bitmesi durumunda, başvuru sistemden kayıt altına alınmış olmaktadır.

‘Sign declaration’ bölümü onaylanarak, başvuru sırasında yapılan beyanın kabulü için imzalanması ile online başvuru başarıyla tamamlanmış olacaktır. Sonrasında yine online olarak randevu alım işlemleri tamamlanır ve vize türüne ve süresine uygun olarak gerekli ücretler ödenir.

İngiltere Konsolosluğu Pasaport Dağıtım Günleri

Birleşik Krallık Göçmenlik Ofisi tarafından atanmış vize ofislerinden gerçekleştirilen vize başvuru işlemleri sonrasında kişinin dosyası konsolosluğa iletilmektedir. Karar aşamasında yetkili olan tek makam konsolosluktur. Bu nedenle vize başvuru merkezinin vize sonucu üzerinde herhangi bir etkisi bulunmaktadır. Başvuru sonucu çıkan pasaportlar için kurye teslimat birimi kişinin isteğine bağlı olarak iki şekilde gönderilir. Kargo yolu ile kişi beyan etmiş olduğu adrese pasaportunun gönderilmesini talep edebileceği gibi, başvuru işlemlerini gerçekleştirmiş olduğu vize başvuru merkezinden bizzat pasaportunu teslim alabilir ya da yetkilendirmiş olduğu kişi aracılığı ile teslim alınmasını sağlayabilir.

İngiltere Vize Başvuru Ofisleri Pasaport Dağıtım Saatleri Hafta İçi Her Gün  (Resmi Tatiller Hariç)  09:00 - 16:00 saatleri arasındadır.

İngiltere Antalya Muavin Konsolosluğu Görevleri

İngiltere Antalya Muavin Konsolosluğu bulunduğu ve akredite edildiği Antalya genelinde ve çevresinde belli bir görev dâhilinde, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları'na ve yabancı uyruklulara yönelik konsolosluk işlemlerini yürütmek ve İngiliz Vatandaşları'na konsolosluk himayesi sağlamak amacıyla çalışmalarını yürütmektedir.

İngiliz Vatandaşları için gerekli olan pasaport işlemleri, acil seyahat belgesi işlemleri, evlilik işlemleri ve konsolosluk işlemi gerektiren durumlarda İngiltere Konsolosluğu adına görev yüklenmektedir. Ancak Antalya Muavin Konsolosluğunda evlilik işlemleri haricinde herhangi bir noterlik hizmeti verilememektedir. İngiliz Vatandaşları işlemlerini İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu aracılığıyla tamamlayabilmektedirler.

İngiltere Antalya Muavin Konsolosluğu Resmi Tatillleri

Antalya Muavin İngiltere Konsolosluğu ve diğer İngiltere Türkiye Temsilcilikleri, Birleşik Krallık Devleti'nin resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin resmi tatillerinde hizmet verememektedir.

İngiltere vizesi için başvuruda bulunacak veya konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin resmi tatilleri göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekecektir.

 • 1 Ocak Yeni Yıl
 • 7 Nisan Kutsal Cuma
 • 9 Nisan Paskalya
 • 21-23 Nisan Ramazan Bayramı
 • 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
 • 28 Mayıs Resmi Tatil
 • 29 Haziran 2 Temmuz Kurban Bayramı
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
 • 25 Aralık Noel
 • 26 Aralık Noel

İngiltere Vizesi İçin Akredite Edilmiş Vize Başvuru Merkezi

Birleşik Krallık Vizesi için vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, işlemlerini direkt olarak elçilik/konsolosluk aracılığı ile yürütemezler. Birleşik Krallık Göçmenlik Ofisi tarfından alınan karara göre, istisnai durumlar hariç başvuru sahipleri arasında ayrım yapılmaksızın her birey İngiltere Vizesi için konsolosluk tarafından akredite edilmiş vize başvuru ofislerine başvurmak zorundadırlar. Bu nedenle kişinin hazırlamış olduğu vize takip dosyası ile beraber randevu günü ve saatinde ilgili başvuru merkezinde bulunması gerekmektedir. Akredite edilmiş vize başvuru ofislerinin kişinin vize kararında herhangi bir etkisi olmamakla beraber tam ve doğru bir şekilde hazırlanmış vize başvuru dosyasını kabul etmek ile görevlendirilmişlerdir. Randevu günü biyometrik veri alım işlemi, belgelerin kabul edilmesi, pasaport teslimi ve gerekli bilgilerin sunulması gibi konulardan vize başvuru ofisleri sorumludur. Türkiye'nin tüm illerinden yapılan İngiltere Vize Başvuruları için değerlendirme makamı İstanbul Başkonsolosluğu'dur.

Türkiye'de Bulunan Akredite Edilmiş Vize Başvuru Merkezi

 • Ankara
 • İstanbul
 • İzmir
 • Adana
 • Antalya
 • Bursa
 • Gaziantep olmak üzere 7 farklı ilde İngiltere Vize İşlemleri konusunda elçilik/konsolosluk tarafından atanmış resmi başvuru merkezleri bulunmaktadır.

ingilizkonsoloslugu.net Alenn ddw'ye ait görünüyor. İngiltere Konsolosluğu'nun Resmi web Sitesi İle İlgilisi Var mıdır?
Alenn ddw, Google optimizasyonu metotlarını kullanarak farklı alan adları edinen ve bu alanlarda yayınladığı bilgiler ile turizm, seyahat, danışma vb. şirketlerinden reklam almaktadır. ingilizkonsoloslugu.net’in, İngiltere Konsolosluğu ya da İngiltere Büyükelçiliğiyle hiçbir akalası yoktur. Alenn ddw, tecrübeli vize uzmanları tarafından oluşturulmuştur. Alenn ddw sitelerinde bulunan hiçbir bilgi Konsoloslukların resmi bilgilendirilmeleri değildir.  Alenn ddw siteleri vize başvuru sahiplerini bilgilendirme amaçlı vize uzmanları tarafından hazırlanmıştır. Sorularınızı ya da eksik gördüğünüz bilgileri www.alennddw.com/contact adresindeki iletişim formunu doldurarak bizlere iletebilirsiniz. Vize uzmanlarımız en kısa sürede talebinizi dikkate alacak ve gerekli incelemeyi ve düzenlemeyi yapacaktır.

Birleşik Krallık Vizesi'ne Tabi Tutulan Ülkeler Listesi

Birleşik Krallık Ülkeleri'ne seyahat etme niyetinde olan tüm dünya ülkeleri vatandaşları, uyruklarına bağlı olarak ilgili vize prosedürlerini yerine getirmek ile yükümlüdürler.

Uyarı (!) Tüm Dünya Vatandaşları için geçerli Birleşik Krallık Vize Prosedürleri için tıklayınız.

İngiltere Antalya Muavin Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres: Gürsu Mah., 324 sok., No:6 Konyaaltı / ANTALYA

Telefon:  (0242) 228 28 11

Faks: (0242) 229 21 51

Antalya Konsolosluğu Çalışma Saatleri:  Pazartesi 9.30 ile 12.30 ile 14.00-15.30 arası. Çarşamba-Cuma 9.30 ile 12.30 arasında hizmet vermektedir. Salı ve Perşembe günleri konsolosluk kapalıdır.

İngiltere Antalya Muavin Konsolosluğu Haritada Nerededir?

Duyurular

İngiltere Başkonsolosluğu ile telefonla iletişim kurmak için,

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu ile telefonla iletişim kurmak için (212) 334 6400 numarayı kullanabilirsiniz. ...
2023-08-07 13:01:44

İngiltere konsolosluk açılış ve kapanış saatleri

İngiltere Başkonsolosluğu açılış ve kapanış saatleri 08.30 / 16.45 arasındadır. ...
2023-08-07 13:01:30

İngiltere Konsolosluğu vize tarifeleri hakkında bilgilendirme

İngiltere Konsololosluk vize süre tarifeleri aşağıda ki gibidir; İngiltre vize başvuru 6 ay İngiltre vize başvuru 2 yıl İngiltre viz...
2023-08-07 10:32:48

İngiltere Vizelerinde Online Başvuru Süreci Başladı!

İngiltere Vizelerinde Online Başvuru Süreci Başladı! İngiltere Konsolosluğu Bursa, Adana, Antalya, Gaziantep için mail aracılığıyl...
2023-08-07 10:28:34
Tüm Duyurular
Antalya Konsolosluğu