İngiltere İzmir Konsolosluğu

İngiltere İzmir Konsolosluğu Adres Bilgileri

Birleşik Krallık İzmir Konsolosluğu, Türk Vatandaşları ve Türkiye'de ikamet izni olan üçüncü ülke vatandaşları İngiltere Vize Başvuruları için direk olarak hizmet vermemektedir. İngiltere'ye seyahat etmek isteyen kişiler vize başvuru işlemlerini akredite edilmiş vize başvuru ofisleri aracılığı ile gerçekleşmek zorundadır. Türkiye'den yapılan İngiltere Vize Başvuruları için karar yetkisi konsoloslukta bulunmaktadır. İzmir İngiltere Konsolosluğu adres bilgisi aşağıdaki gibidir;

1442 Sokak, No:49 35220 Alsancak/ İzmir

Çalışma Saatleri: Hafta İçi Her Gün Resmi Tatiller Hariç 08:45 - 17:00 saatleri arasındadır.

 

İngiltere İzmir Konsolosluğu Görev Bölgeleri

İzmir, Aydın, Denizli, Manisa, Muğla, Uşak illerinde ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşlar konsolosluk hizmetleri için İngiltere İzmir Konsolosluğu’ndan destek alabilirler.

İngiltere Vize Başvuruları için bölge ayrımı bulunmamaktadır. İngiltere İzmir Konsolosluğu'nun görev bölgesinde ikamet eden vize başvuru sahipleri, İngiltere vizesi başvurularını İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş İngiltere Vize Hizmet Merkezi aracılığı ile tamamlayabilirler.

İngiltere İzmir Konsolosluğunun Sağladığı Hizmetler

 • İngiltere İzmir Konsolosluğu'nun bulunduğu ve akredite edildiği İzmir genelinde ve çevresinde belli bir görev  dâhilinde, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları'na ve uyrukluğunu taşıyan tüzel kişilere yönelik konsolosluk hizmeti vermek ve konsolosluk himayesi sağlamak için yetkilidir.
 • Türk Vatandaşları ve Türkiye'de ikamet eden yabancılara yönelik vize işlemlerini yürütmek ve vize ita etmekle görevlidir.
 • Ankara İngiltere Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu tarafından verilen diğer görevleri yerine getirmek gibi hizmetleri sağlamaktadır.

İngiltere Konsolosluğu Vize Kabul Saatleri

İngiltere Vizesi için başvuruda bulunmak isteyen Türk Vatandaşları, konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru ofisleri aracılığı ile işlemlerini yürütmektedirler. Vize Başvuru işlemleri için kişinin şahsen evrakları ile beraber başvuruya katılması gerekmektedir. Her başvuru sahibi için kendi adına kayıtlı randevu belgesinin temin edilmesinin ardından kişi vize işlemlerini gerçekleştirmek adına başvuru merkezine gider. Randevu ile hizmet veren başvuru merkezi için vize kabul saatleri;

Hafta İçi Her Gün (Resmi Tatiller Hariç)   08:00 - 17:00

Başbakan Randevuları Hafta içi Hergün (Resmi Tatiller Hariç)  07:30 - 08:30  olarak beyan edilmektedir.

İngiltere Konsolosluğu Vize Başvuru İşlemleri

İngiltere’ye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları, vize işlemleri için gerekli evraklarını temin ederek vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmelidir.  İngiltere Konsolosluğu ve İngiltere Büyükelçiliği vize başvurularını doğrudan kabul etmemektedir. Bu nedenle vize başvuru sahipleri, İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş akredite vize başvuru ofisleri aracılığıyla başvurularını gerçekleştirmelidirler.

İngiltere Vize İşlemleri için seyahat amacının netleştirilmesi gerekirken ve seyahat amacına uygun bir başvuru dosyası hazırlanmalıdır. Başvuru sahibi hem seyahat amacına hem de mesleki durumuna uygun evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak, İngiltere konsolosluklarının talep ettiği tüm vize prosedürlerini yerine getirmelidirler.

Birleşik Krallık Konsolosluğu Pasaport Dağıtım Günleri

İngiltere Vize Başvurusu'nda bulunmak isteyen kişiler, işlemleri konsolosluk tarafından atanmış resmi başvuru merkezi aracılığı ile yürütürler. Başvuru Merkezi; randevu işlemi, dosya alım ve akabinde pasaport teslim işlemi gibi konularda İngiltere Vizesi için başvuruda bulunacak kişilere hizmet verirler. Başvuru sonra pasaportu sonuçlanan kişiler için pasaport dağıtım gün ve saatleri;

Hafta İçi Her gün ( Resmi Tatiiler Hariç)  09:00 - 16:00 saatleri arasındadır.

Kişinin pasaport sonucundan çıktığından emin olarak başvuru merkezine gitmesi gerekmektedir.

Uyarı (!) Pasaport sonuç bilgileri konsolosluk tarafından atanmış başvuru merkezi web sitesi aracılığı ile sorgulanabilmektedir.

İngiltere İzmir Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri

İzmir İngiltere Konsolosluğu ve diğer İngiltere diplomatik temsilcilikler, Birleşik Krallık ve Türkiye'nin resmi tatillerinde kapalı olmaktadır.

İngiltere vizesi için başvuruda bulunacak veya konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelidirler.   

 • 1 Ocak Yeni Yıl
 • 7 Nisan Kutsal Cuma
 • 9 Nisan Paskalya
 • 21-23 Nisan Ramazan Bayramı
 • 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
 • 28 Mayıs Resmi Tatil
 • 29 Haziran 2 Temmuz Kurban Bayramı
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
 • 25 Aralık Noel
 • 26 Aralık Noel

İngiltere Konsolosluğu Vize Talep Dilekçe Örneği 

İngiltere vizesine başvuru yapacak vatandaşlar, seyahatlerinin detaylarına uygun olarak bir vize talep dilekçesi yazmalıdır. Dilekçeler her zaman İngilizce olmalı ve seyahat detaylarından açıkça bahsedilmelidir.

Dilekçe içeriğinin her başvuru sahibinin durumuna özgü olarak hazırlanması gerekir. Aşağıda yer alan dilekçe örnektir, başvuru sahipleri örnekte yer alan dilekçe yazısını seyahat detaylarına uygun olarak derlemeli ve dosyasına eklemelidir.

…/…/…

To: United Kingdom Consulate General
..........., Turkey

From: İsim Soyisim
Adres

Re: Request for a Visitor Tourist Visa to the United Kingdom

I humbly request the approval of my tourist visa to allow me to visit the United Kingdom. 

Upon successful approval of my visa, I will travel in your country between the dates of …/…/... & …/…/... .

I will be responsible for all accommodations and expenses during my vacation in the United Kingdom.  

I am a law abiding citizen of Turkey with strong business and personal ties. At the end of my vacation, I will return back home to Turkey within the allowed timeframe for the following reasons:

1. Geri dönüş nedeni
2. Geri dönüş nedeni
3. Geri dönüş nedeni

Your kind consideration to this request will be greatly appreciated.

Yours Truly,

İsim ve soyisim
İmza

ingilizkonsoloslugu.net Alenn ddw'ye ait görünüyor. İngiltere Konsolosluğu'nun Resmi web Sitesi İle İlgilisi Var Mıdır?
Alenn ddw, Google optimizasyonu metotlarını kullanarak farklı alan adları edinen ve bu alanlarda yayınladığı bilgiler ile turizm, seyahat, danışma vb. şirketlerinden reklam almaktadır. ingilizkonsoloslugu.net’in, İngiltere Konsolosluğu ya da İngiltere Büyükelçiliğiyle hiçbir akalası yoktur. Alenn ddw, tecrübeli vize uzmanları tarafından oluşturulmuştur. Alenn ddw sitelerinde bulunan hiçbir bilgi Konsoloslukların resmi bilgilendirilmeleri değildir.  Alenn ddw siteleri vize başvuru sahiplerini bilgilendirme amaçlı vize uzmanları tarafından hazırlanmıştır. Sorularınızı ya da eksik gördüğünüz bilgileri www.alennddw.com/contact adresindeki iletişim formunu doldurarak bizlere iletebilirsiniz. Vize uzmanlarımız en kısa sürede talebinizi dikkate alacak ve gerekli incelemeyi ve düzenlemeyi yapacaktır.

İngiltere Vizesi için Akredite Başvuru Merkezi

Birleşik Krallık Vizesi Başvurusu'nda bulunma niyetinde olan kişiler işlemlerini akredite edilmiş vize başvuru ofisleri ile gerçekleştirmek zorundadır. Birleşik Krallık Göçmenlik Ofisi kararınca, akredite edilmiş başvuru merkezinin vize kararında herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. İlgili Vize Başvuru Merkezi; gerekli evrakların yer aldığı vize takip dosyasını kabul etmek, online olarak doldurulmuş başvuru formu ve randevu işlemi tamamlanmış kişilerin biyometrik verilerini almak ve çıkan vize kararını başvuru sahibine iletmek ile yükümlüdürler. Konsolosluk tarafından verilen yetkilerin dışına çıkamaz ve vize sonucuna herhangi bir etkide bulunamazlar.

Türkiye'de bulunan İngiltere Vize Başvuru Merkezi Ofisleri:

 • Ankara
 • İstanbul
 • Adana
 • Gaziantep
 • İzmir
 • Bursa
 • Antalya illerinde hizmet verilmektedir.

İngiltere Vizesine Tabi Dünya Ülkeleri Muafiyet Listesi

İngiltere'ye seyahat etmek isteyen diğer ülke vatandaşları için geçerli olan vize uygulamaları vardır. Tüm Dünya Ülkeleri Vatandaşları İngiltere Vize Prosedürleri için tıklayınız.

Uyarı (!) Muafiyet süresi ve muafiyet bilgisi ilgili listede parantez içerisinde yer almaktadır.

İngiltere İzmir Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres: 1442 Sokak, No:49 35220 Alsancak/ İzmir

İngiltere İzmir Konsolosluğu Telefon: + 90 232 463 51 51 

Faks: +90 232 465 08 58 

E-Posta: britembcon@fco.gov.uk

İngiltere İzmir Konsolosluğu Çalışma Saatleri: Pazartesi, Cuma: 08.45 ile 17.00 saatleri arasındadır.

Konsolosluk Bölümü: Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cuma günleri saat 9.00 ile 12.30 arasında hizmet vermektedir. (Çarşamba günleri konsolosluk bölümü kapalıdır)

İngiltere İzmir Konsolosluğu Haritada Nerededir?

 

 

Duyurular

İngiltere Başkonsolosluğu ile telefonla iletişim kurmak için,

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu ile telefonla iletişim kurmak için (212) 334 6400 numarayı kullanabilirsiniz. ...
2023-08-07 13:01:44

İngiltere konsolosluk açılış ve kapanış saatleri

İngiltere Başkonsolosluğu açılış ve kapanış saatleri 08.30 / 16.45 arasındadır. ...
2023-08-07 13:01:30

İngiltere Konsolosluğu vize tarifeleri hakkında bilgilendirme

İngiltere Konsololosluk vize süre tarifeleri aşağıda ki gibidir; İngiltre vize başvuru 6 ay İngiltre vize başvuru 2 yıl İngiltre viz...
2023-08-07 10:32:48

İngiltere Vizelerinde Online Başvuru Süreci Başladı!

İngiltere Vizelerinde Online Başvuru Süreci Başladı! İngiltere Konsolosluğu Bursa, Adana, Antalya, Gaziantep için mail aracılığıyl...
2023-08-07 10:28:34
Tüm Duyurular
İzmir Konsolosluğu